Услуги

Каталог
boneco


ТЕПЛОВІ НАСОСИ

Повітряні теплові насоси, як правило, являють собою спліт-системи, які мають внутрішній блок спеціальної конструкції, в якому в результаті обміну теплотою з навколишнім середовищем нагрівається або охолоджується проміжний теплоносій (вода). Потім ця вода, циркулюючи через вентиляторні доводчики, конвектори, системи «холодний стеля» або «тепла підлога», використовується для опалення або охолодження приміщень. Крім того, така система може готувати воду для санітарно-гігієнічних потреб.

Завдяки універсальності, відносній простоті монтажу і високої енергоефективності подібні повітряні теплові насоси отримали широке поширення в Європі. Зазвичай їх встановлюють у невеликих житлових будинках, котеджах. Це легко пояснити - великі об'єкти найчастіше мають централізоване теплопостачання, іноді - власні котельні. Підключення приватного будинку до централізованої системи, наприклад газопостачання для живлення газового котла, - дорога і складна процедура, витрати в цьому випадку не можна порівняти з витратами на покупку і установку теплового насоса. Однак поширення таких систем в Росії стримує ряд факторів, головний з яких - обмежений робочий діапазон температур зовнішнього повітря. Як система опалення повітряний тепловий насос ефективний, поки температура на вулиці не опуститься значно нижче 0 °С. При зниженні температури на перенесення теплоти з навколишнього середовища витрачається все більше роботи. Крім того, на морозі частішають цикли розморожування зовнішнього блоку, а в цьому режимі система тепла не виробляє, тому для підтримки потрібної температури теплоносія їй просто може не вистачити продуктивності. У режимі охолодження такі системи менш ефективні, ніж традиційні спліт-системи із-за додаткових втрат на передачу тепла від теплоносія до теплоносія.
З-за цього багато виробники не поспішають постачати таке обладнання в Росію, вважаючи, що область його застосування, в першу чергу - регіони з морським типом клімату: з м'якою зимою і нежарким літом. Однак японська компанія Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI), провівши додаткові випробування, узагальнивши досвід експлуатації таких систем у країнах Північної Європи і зробивши деякі доробки, все ж вважала можливим почати постачання своїх повітряних теплових насосів на російський ринок.
Системи виробництва MHI будуть поставлятися в Росію під торговою маркою HM-Hydrolution. Модельний ряд складається з трьох інверторних зовнішніх блоків (FDCW71,100,140VNX) номінальною теплопродуктивністю 8, 9 і 16,5 кВт, двох внутрішніх блоків (HMA100V, HMS140V) і трьох типів баків акумуляторів (НТ30, MT300 і MT500) місткістю 30, 300 і 500 л.
Зовнішні блоки FDCW71 і FDCW100 поєднуються з внутрішніми HMA100V, що вже мають бак об'ємом 270 л. Зовнішній блок FDCW140 комбінується з внутрішнім HMS140V (без вбудованого бака-акумулятора) і може бути доповнений одним з трьох типів баків.