Що таке кондиціонер і з чим його їдять?
Перші спроби кондиціонувати повітря були зроблені в Персії тисячі років тому. Знижували температуру повітря ці пристрої за рахунок охолодження води при випаровуванні. Конструкція таких "кондиционеров" являла собою спеціальну шахту, уловлює подих вітру, в якій розміщувалися пористі судини з водою або протікала вода з джерела. Після того як повітря охолоджувався і насичується вологою, він поступав в приміщення. Але ефективний для спекотного і сухого клімату, такий кондиціонер виявився марним в умовах високої відносної вологості повітря.
Вперше ж слово кондиціонер було виголошено в 1815 році, тоді француз Жанн Шабаннес запатентував метод. Але до появи першого кондиціонера пройде ще багато часу. Тільки в 1902 році американський інженер-винахідник Уїлліс Карріер зібрав промислову холодильну машину для друкарні, призначенням якої було не охолоджувати, а осушувати повітря, так як вологе повітря негативно впливав на якість друку. Популярністю почали користуватися кондиціонери, після винаходу в 1931 році безпечного для людини хладагента - фреону.
Існуючі на даний момент кондиціонери можна розділити на такі групи
1. Мобільні кондиціонери
Перевага таких систем - не вимагають монтажу, легкість встановлення і розбирання, ідеальне рішення проблеми кондиціонування повітря для тих, хто знімає квартиру, в невеликих робочих приміщеннях або для поїздок на дачу. Мінус в тому, що відібране тепло всередині приміщення потрібно викидати на вулицю через гофрований шланг півтора метра довжиною, який зазвичай виводять в кватирку або в прочинені, з-за цього втрачається і сама мобільність кондиціонера всередині кімнати. Також гучність таких систем значно вище, ніж у спліт-системах, так як компресор, сама гучна частина кондиціонера, що знаходиться в приміщенні.
2. Віконні кондиціонери
Перші кондиціонери, які почали користуватися широким попитом, були віконні кондиціонери, і це не дивно, так як дане обладнання має ряд переваг:
- невисока доступна ціна,
- простота монтажу та запуску в експлуатацію,
- різноманітність режимів і функцій,
- мобільність.
З причини того, що не потрібен якийсь особливий монтаж, з використанням складних інструментів, виконувати установку системи може навіть непрофесіонал. тут не потрібні особливі навички, головне, що необхідно враховувати:
- встановити рівно, без перекосів
- зробити так, щоб були відсутні щілини між корпусом охолоджуючої установки і рамою
До речі, може встановлюватися не тільки в отвір вікна, але і на місце скла, також можлива "врізка" блоку в тонку стіну будівлі. Але як і в будь-якій техніці, в цих кондиціонерів є свої недоліки - зменшується площа скління, високий рівень шуму, також не рекомендується вбудовувати віконні кондиціонери в склопакети і недопускається експлуатація техніки при наявності щільних штор на вікнах (в даному випадку кондиціонер буде підтримувати температуру тільки між вікном і шторами).
3. Спліт - ситеми
Спліт системи отримали свою назву від англійського split, що означає “розділяти”. Тобто класично, спліт-система - це будь-який кондиціонер, який складається з 2 блоків - внутрішнього і зовнішнього. Зовнішній блок, в якому відбуваються самі галасливі процеси, а це величезна перевага перед віконними і мобільними кондиціонерами, розміщений поза кондиціонованого приміщення, внутрішній блок стоїть всередині обслуговуваного приміщення. На сьогоднішній день існує великий вибір внутрішніх блоків — настінні, підлогові, підстелеві, касетні, колонні і канальні.
Настінні спліт-системи. Самий популярний і доступний за ціною - настінний кондиціонер або спліт-система настінного типу. Величезний вибір дизайну внутрішніх блоків, додаткових функцій, (фільтрація повітря, іонізація, сенсори руху тощо), безшумна в роботі вигідно відрізняють їх від моноблока (віконних та мобільних кондиціонерів). Недолік настінних кондиціонерів - обмеження по потужності, від 2 кВт до 7 - 12,5 кВт (залежно від виробника)
Кондиціонери Mitsubishi Heavy
Кондиціонери Mitsubishi Electric
Кондиціонери Daikin
Підлогові і підстелеві
(також є і універсальні напольно-підстелеві)кондиціонери. Така конструкція дозволяє рівномірно розподіляти охолоджене повітря по приміщенню і уникати попадання прямого потоку на людей, так як потік холодного повітря йдуть по стіні або стелі. Такі кондиціонери при відсутності підвісної стелі можуть стати альтернативою касетні спліт-систем, також успішно застосовуються для охолодження приміщень складної форми.ондиционеры. Такая конструкция позволяет равномернее распределять охлажденный воздух по помещению и избегать попадания прямого потока на людей, так как поток холодного воздуха идут по стене или потолку. Такие кондиционеры при отсутствии подвесного потолка могут стать альтернативой кассетным сплит-системам, также успешно применяются для охлаждения помещений сложной формы.
Кондиціонери напольного типу
Кондиціонери підстельового типу
Касетні кондиціонери — це ідеальне рішення для приміщень з підвісними стелями. В основному використовують цей їх для кондиціонування ресторанів, офісів, магазинів тощо, тобто для приміщень, які мають високі вимоги до дизайну, так як, після установки касетного кондиціонера, в приміщенні залишається видно тільки його декоративна решітка, яка зовсім трохи виступає над площиною стелі. Також величезна перевага цих кондиціонерів рівномірний розподіл повітря в чотирьох напрямках (в 4-ох потокових касетних кондиціонерів, також існують 1-но,2-х та 8-ми потокові внутрішні блоки касетного типу.). Недолік касетні спліт-систем - потрібна наявність підвісних стель.
Кондиціонери касетного типу
Колонний кондиціонери призначені для вільної підлогової установки, так як внутрішній блок виконаний у вигляді колони і не потребує монтажу. Таке обладнання використовується, якщо поставлені вимоги не чіпати при монтажі стелі і стіни, а для кондиціонування потрібна велика потужність охолодження (театри, актові зали, ресторани). Недолік таких систем - від кондиціонера виходить потужний потік холодного повітря, тому перебувати в безпосередній близькості до пристрою може бути небезпечним для здоров'я людей. Правильне розміщення пристрою - гарантія того, що приміщення буде якісно кондиционировано.
Кондиціонери колонного типу
Канальні кондиціонери. Внутрішній блок канального кондиціонера виконаний в технічному виконанні і не призначений для видимого монтажу, а навпаки, монтується за фальш стелею або амстронгом. Паркан і роздача повітря в приміщенні відбувається по каналах - воздуховодам, через анемостати, це можуть бути стельові, настінні решітки або дифузори. Перевагою канальних кондиціонерів, є відсутність видимості самих кондиціонерів, внутрішніх блоків і при цьому можливість рівномірного розподілу повітря по приміщенню, через приховані за фальш стелею димарі. Недоліки канальних кондиціонерів - потрібно фальш стелю, дорожнеча монтажу (необхідна розводка трубопроводів по приміщенню).
Кондиціонери канального типу
4. Мульти спліт - системи
Відмінність мульти спліт - системи від спліт - систем в тому, що одним зовнішнім блоком можуть обслуговуватися одночасно декілька внутрішніх блоків. Пристрій і принцип роботи даного кондиціонера залишається незмінним, мульти Спліт має зовнішній і внутрішні блоки, які з'єднані так званими фреоновими трасами, що складаються з мідних трубок для подачі холодоагенту, дренажного трубопроводу, а також кабелів живлення і управління. Ці системи є найбільш підходящим варіантом тоді, коли розміщення на фасаді будівлі великої кількості зовнішніх блоків неможливо. Недоліком таких кондиціонерів є дорожнеча порівняно з такою ж кількістю внутрішніх блоків спить-систем, обмеження по кількості підключаються внутрішніх блоків (від 2-х до 4-х у деяких виробників до 8), також у випадку поломки зовнішнього блоку мульти спліт-системи припинять працювати всі внутрішні блоки.
Кондиціонери мультиспліт
5. Мультизональна система кондиціонування
Мультизональну систему вперше на ринку систем кондиціонування в 1982 представила компанія Daikin, і її назву було VRV (Variable Refregerant Volume), що перекладається як «змінний обсяг холодоагенту». Дана система дозволяє кондиціонувати кілька приміщень, і навіть ціла будівля. У кожному приміщенні розміщується внутрішній блок, і підтримуються індивідуальні параметри повітря. На відміну від мульти-спліт систем, у яких між зовнішнім і кожним із внутрішніх блоків прокладається окрема фреонова траса, мультизональних системах всі блоки підключаються до єдиної системи трубопроводів, тобто до загальної трасі з двох або трьох мідних труб підключається десятки внутрішніх блоків. Таке технічне рішення дозволяє спростити (здешевити і прискорити) монтажні роботи. Також максимальна відстань фреонопровода в мультизональних системах між внутрішнім і зовнішнім блоком може становити 160 метрів (граничне відстань залежить від виробника і потужності зовнішнього блоку). Перепад висот між зовнішнім і внутрішнім блоком (відстань між блоками по вертикалі) - 50 метрів. Таким чином, стало можливим розміщення зовнішній блок кондиціонера в будь-якому зручному місці - на даху, в підвалі чи навіть в кількох десятках метрів від будинку, що може вирішити проблему шуму, створюваного, при роботі, зовнішнім блоком. Ознайомитись з асортиментом кондиціонерів КОНДИЦІОНЕРИ
Мультизональні кондиціонери